Historie této ryze české stavebnice sahá až do roku 1979. Za těch bezmála 40 let od prvního uvedení na trh se změnili její výrobci, ale vzhled stavebnice Seva zůstal dodnes stejný.
Základní řada obsahuje typické modré kostky a bílé spojovací kříže různých velikostí a k nim výplně různých barev, nejčastěji v žluté a červené. Jedná se o celkem 6 sad stavebnic, které se liší především zvyšujícím se počtem dílků. Některé z nich jsou však navíc doplněny o speciální dílky, z nichž lze sestavit náročnější modely. 5. sada (Technic) obsahuje mechanickou převodovku, takže je z ní možné sestavit např. kolotoč, letadlo či dokonce vojenskou techniku. V 6. sadě (Elektro) najdete ještě elektromotorek s převodovkou a bateriovým pohonem na 3 baterie AA.

Rozšiřující řady stavebnice Seva jsou označeny čísly, které odpovídají počtu jejich dílků. Počet dílků a také speciální dílky, které naleznete v těchto sadách, odpovídají určitým modelům. Zatímco z některé sady můžete sestavit helikoptéru, v jiné naleznete dílky vhodné pro jeřáb. Co můžete z dílků sestavit poznáte jednoduše z obrázku na obalu stavebnice. Uvnitř najdete samozřejmě také návod.

Jumbo boxy jsou větší balení, která obsahují několik sad dohromady. Z obrázku na obalu je opět poznat, jaké modely se dají z dílků sestavit a velkou výhodou těchto boxů je jejich balení s praktickým uzavíráním. 

Stavebnice Seva vychází také ve speciálních edicích určených k sestavování některých modelů. Se Seva Stavitelem můžete postavit traktor nebo bagr, v Seva Moto najdete dílky k sestavení motorky nebo tříkolky. Dalšími v řadě jsou Seva Traktor, Seva Patrol, ze které je možné sestavít džíp, Seva Pumpa, díky které si postavíte čerpací stanici. Ve stavebnici Seva Team naleznete dílky potřebné k sestavení např. vznášedla, ale také panáčka Seváčka. 

Stavebnice Seva nejsou rozhodně jenom pro kluky, k dispozici jsou i speciální sady pro holky. V Seva 2 v 1 jsou dílky, ze kterých se dá sestavit i kočárek – a nebo tahač kamionu.

Nabídka

Nastavení

Vytvořte si účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se