Abbey Road Studios

(do roku 1970 EMI Studios), vytvořené v listopadu 1931 firmou EMI v Londýně, je považováno za prestižní ikonu mezi nahrávacími studii. Nachází se v ulici Abbey Road v St John's Wood v londýnském obvodu Westminster. Krom přímého použití na nahrávání nových alb se jeho technické vybavení používá i na remasterování množství nahrávek klasické hudby, které vznikly v Kingsway Hall.

Umělci, kteří ve studiích na Abbey Road nahrávali : Beatles, Cliff Richard, Deep Purple, Radiohead, Al Stewart, Pink Floyd, U2, Oasis, The Shadows, Morrissey-Mullen, Elliott Smith a Plácido Domingo. Ve studiu dva nahrávali The Hollies, Manfred Mann, The Seekers, Gerry & the Pacemakers, Martin Briley, Mrs Mills, Miroslav Žbirka a jiní.

Poté, co společnost v roce 2003 EMI oznámila, že se chce prodělávajícího studia zbavit, Abbey Road Studios se stalo chráněnou památkou. Podle náměstkyně britského ministra kultury pro architekturu Margaret Hodgeové tak musí v budově zůstat nahrávací studio. Chtějí tak zpřístupnit legendární studio i dalším generacím umělců.

Londýn - Abbey Road Studios Londýn - Abbey Road Studios Londýn - Abbey Road Studios Londýn - Abbey Road Studios

Abbey Road studios logo

Nabídka

Nastavení

Vytvořte si účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se