Kategorie blogu
Nejnovější komentáře
Žádné komentáře
Hledání na blogu

Stavebnice Seva

od
Oblíbené0
Stavebnice Seva
V roce 1970 začaly Kovozávody Semily vyrábět stavebnici Bee Olympic...
Také tato stavebnice se prodává do dnešních dnů, a to pod názvem Mosaic Maxi 1. Pět let po uvedení Sevy na trh pak semilský podnik přišel s další slavnou stavebnicí, s modely aut Monti Systém. V roce 1988 pak Monti Systém získal zlatou medaili na Mezinárodním veletrhu v Lipsku a stejně jako výše zmíněné produkty se vyrábí a prodává do dnešních dnů.

Stavebnice Seva

Samotné Kovozávody Semily byly v roce 1993 privatizovány a změnily se na společnost Vista Semily. Nový podnik o tři roky později zahájil rovněž výrobu plastových dílů pro automobilový průmysl. V roce 2003 pak vzhledem k strojnímu přeskupení přesunul výrobu ze Semil do Sutic. Dva roky poté ale byly výrobní závod a autorská práva ke značce Vista koupeny firmou Beneš a Lát, se kterou se celý podnik Vista následně spojil. Od roku 2009 pak společnost přistoupila ke změně názvu a formy společnosti na akciovou společnost Beneš a Lát.

Stavebnice Seva

Samotná Seva se objevila na trhu v roce 1979. Tato polytechnická stavebnice, která se z 99 % procent skládá z plastu, se ihned stala oblíbenou, a to nejen mezi dětmi, ale i mezi mnohými rodiči. Děti kromě zábavy učila soustředěnosti, trpělivosti, technickému a kreativnímu myšlení. Na tom se nic nezměnilo během 37 let dlouhé historii značky.

Stavebnice Seva

Základní dílky stavebnice tvořily a do dnešních dní tvoří tři kusy. Jde o modré kostičky, bílé spojovací kříže a různobarevné výplně. Kostičky a kříže se prodávají v různých délkách a velikostech. Tyto základní díly doplňují další kusy, jako například kola, která jsou různě velká dle druhu stavebnice a dají se přimontovat na bílé kříže. Ty totiž v sobě mají otvory. V případě pokročilejší verze obsahuje stavebnice Seva třeba i mechanickou, či dokonce elektro převodovku. Jednotlivé díly se jednoduše zasunují do sebe a ze stavebnice se dá postavit prakticky cokoli od vozidel a strojů, přes nábytek až po budovy.


Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i vašim známým!

Tag: stavebnice, , seva
Související články
Napište komentář
Zanech odpověď
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Nabídka

Nastavení

Vytvořte si účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se