Kategorie blogu
Nejnovější komentáře
Žádné komentáře
Hledání na blogu

Stavebnice Walachia

od
Oblíbené0
Stavebnice Walachia
Walachia je stavebnice vyráběná firmou Walachia s. r. o. ...
Jde o monotematickou stavebnici, která slouží ke stavbě statických modelů. Stavebnice Walachia má dva typy provedení a to typ Vario určený mladším dětem a typ Hobby kits pro děti starší. Jednotlivé typy mají uzavřený systém tudíž je spolu nelze kombinovat. Kombinaci lze provést pouze u daného tipu. Stavebnice je určena pro děti od 5 let. Stavebnice se dá využít ve výuce, ale většinou baví děti i dospělé v jejich volném čase. Stavebnice je vhodná pro výuku na základní nebo střední škole.

Stavebnice Walachia se vyrábí ve dvou variantách a to Walachia Vario a Walachia Hobby kits.

Stavebnicové boxy Hobby kits, jsou určeny starším dětem od 8 let. Obsahují dřevěné hranolky o průřezu 9x9mm daných délek ke stavbě roubených stěn, díly na štíty a střechy, kartonové výseky oken a dveří i papírové potisky, plochy štítů, střech, stříšek, dveří, oken a dlaţeb, folie oken a brusný papír na opracování dřevěných dílů (kvalita ploch však opracování potřebuje minimálně). Součástí stavebnice je podrobný schematický montážní plán, ale také malé kapitoly z historie lidové architektury a znalostí oboru stavebnictví. Jednotlivé stavby se slepují lepidlem na dřevo a papír (není obsahem balení).

Stavebnicové boxy Vario jsou vhodné pro děti od 5 let. Každá sada obsahuje kulatiny z masivního bukového dřeva o průměru 15 mm, které se spojují pomocí zámků. Jednotlivé díly střechy se spojují suchým zipem. Tento způsob
spojování umožňuje neustálé stavění a rozkládání modelů.

Stavebnice Walachia

Stavebnice Walachia podporují fantazii a manuální i technické dovednosti, jsou testovány certifikáty CE a ASTM, ekologický produkt z českého dřeva.

Historie

Firma WALACHIA je rodinná firma, zaloţená Roku 1991. Nápad této stavebnice patří Pavlu Hrůzovi seniorovi. Vznikl na základě jeho třicetileté pedagogické praxe a chalupářské zkušenosti s prací se dřevem. V roce 1994 přichází za Pavlem seniorem jeho syn Pavel s myšlenkou společného podnikání. Pavel senior se stará o vývoj, a jeho syn o obchod a výrobu. Firma prosperuje, přibývá typů vyráběných stavebnic. Stavebnice se zdokonalují, na výrobu se používají lepší materiály. Prototypy se mění v sériové výrobky. K původním pěti typům přibyly postupně další. Nyní firma Walachia vyrábí 45 typů tipů stavebnic. Chaloupky cestují také za hranice České republiky a jsou opatřeny cizojazyčnými návody a popisy. Pravidelně jsou prezentovány na výstavách v Praze, Norimberku, Dubaji, Lipsku a New Yorku. V roce 2000 se firma stěhuje do větších prostor ze Zlína do Fryštáku, kde již delší dobu funguje výrobní prostory. Odpadá nepříjemné převážení materiálu. V roce 2003 se firma opět stěhuje tentokrát do vlastních prostor, také ve Fryštáku.

„Při návrzích často vycházíme z reálných staveb. Inspirovali jsme se například ve Valašském muzeu v přírodě,“
vyzdvihla jednatelka společnosti Petra Hrůzová.

Stavebnice Walachia


Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i vašim známým!

Související články
Napište komentář
Zanech odpověď
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Nabídka

Nastavení

Vytvořte si účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se