Kategorie blogu
Nejnovější komentáře
Žádné komentáře
Hledání na blogu

Prestashop - doporučení a rady pro začínající Prestashop shopaře

od
Oblíbené0
Prestashop - doporučení a rady pro začínající Prestashop shopaře
Přečetl jsem na internetu spousty článků a návodů, jak to kdo dělá a jak ...
Přečetl jsem na internetu spousty článků a návodů, jak to kdo dělá a jak je to co dělá skvělé. Musím říci, že 90% článků a návodů jsou spousty nic neříkajících „keců“. Především v oblasti SEO se to hemží odborníky, kteří vědí všechno a v životě nic neprodali. Proto jsem se rozhodl tímto článkem trochu pomoci začínajícím obchodníkům na internetu. Řešení o kterém budu mluvit není pro velké obchodní domy, ale pro obchodníka, který ma krámek a chce si na internetu přivydělat a postupem času přejít na plně profi systém, ale o tom dnes mluvit nebudu.

Chci se s Vámi podělit a napsat Vám informace, které snad někomu pomohou. Nabízím rady, jak nedělat chyby, jak neskočit na lep internetovým zlatokopům, protože člověk nejvíce zaplatí penězi nebo časem z důvodu, že něco neví nebo nezná. Rozhodně se nebojte, já jsem taky nevěděl co je meta a tag.

Dal jsem si podmínky :
1. Nikomu zbytečně neplatit
2. Vybrat řešení, systém, který má početnou základnu, komunitu, kdybych něco nevěděl někdo určitě poradí
3. Systém, který pochopí i Lama jako já
4. Mohu kdykoliv skončit


2010 - Joomla + Virtuemart

Joomla logo

Velká komunita, snadná instalace, práce jako s editorem na psaní.

Koupil jsem od freelancera šablonu za 30,- $ a šlo se na to. Za měsíc e-shop již fungoval, bylo to velmi snadné, žádné zbytečné náklady, žádné placení někomu, kdo se tváří, že všemu rozumí.
SEO jsem neřešil, pouze jsem web zaregistroval pro Google, Seznam a zaplatil registraci asi do 100 katalogů, které již beztak dnes neexistují. Bavilo mě to, když přišla první objednávka byl jsem na sebe patřičně hrdý.
Po dvou letech (více než 1000 objednávek – cca dva balíky denně, ideální přivýdělek po práci) se mi do shopu začali registrovat automaty a další havěť. Joomla měla velké bezpečnostní díry. Už mě nebavilo neustále obnovovat shop ze zálohy. Kdyby nenastal tento problém asi bych u Joomly zůstal.

Poučení z této mé první etapy shopování : ZÁLOHOVAT a ještě jednou ZÁLOHOVAT

Z důvodu výše uvedeného jsem začal uvažovat o jiném systému.


2014 - Magento

Magento logo

Magento vyžaduje alespoň základní znalost kódu, nutné je také umět anglický jazyk, protože v Čechám je velmi malá komunita. Používám ho na jednom malém shopu dodnes a jede bez problému.

Používání Magenta rozhodně není chybou. Pokročilé SEO, vše funguje jak má. Od instalace, nastavení a zadání zboží jsem na to prakticky nemusel sáhnout. Nedostatky - dnes už to patrné není díky rychlému internetu, ale dřívě to všechno trvalo strašně dlouho (velké nároky na server). Databáze - musel jsem minimálně třikrát do roka promazat tabulky z důvodu, že databáze měla více jak 1GB.
S nástupem Magento 2.0 a ukončením podpory pro Magento 1.0 jsem se nechtěl učit další věci a vybral jsem si něco mezi Joomla a Magento – Prestashop.


2018 - Prestashop

Prestashop logo

Tady se zastavím a budu více podrobný, protože výše uvedené je historie. Prestashop mám ještě krátce a nemohu objektivně posoudit klady a zápory.
Doufám, že autory nenapadne jako u Magenta přijít s něčím novým a na to co fungovalo a bylo skvělé se vykašlat.

Přechod z Magenta na Prestashop mi trval asi jeden měsíc (3 hodiny denně) včetně základního nastavení a zadání produktů. Velmi jednoduchý systém, trochu kostrbatý, ale jo, dobrý - zlatá střední cesta v CMS zadarmo. Tento web je postaven na Prestashopu.

Z důvodu časové vytíženosti jsem si některé úpravy zaplatil.

O tom jak vše v Prestashopu nastavit a zadat bylo napsáno mnoho a myslím, že bych žádné zásadní a objevné informace nepřinesl a proto se zaměřím na praktické věci, které se zas tak nikde nevyskytují a to jsou pomocníci – moduly třetích stran.


Šablona

Koupil jsem a doporučuji šablonu s lifetime licencí – když něco nefunguje, tak při příští aktualizaci to bude opraveno. Šablonu, kterou používám má aktualizace každý měsíc, občas programátorům něco ujede, že to nefunguje, ale příště je to opraveno. Doporučuji někoho z Evropy, já jsem koupil šablonu od kluků z Vietnamu a pro ty je evropská legislativa a GPDR jak se říká „španělskou vesnicí“.
doporučuji : ENVATO a tam něco vybrat


Moduly


Něco na SEO
já používám Seo manager od onasus.com, kvalitní texty to za vás nenapíše, ale ukáže Vám, kde je nějaká chyba nebo, kde není žádný text, prostě tento modul zkontroluje vše za Vás. Bonus pro tento modul je Seo statistika, která Vám vizuálně ukáže chyby. Modul za 600,- Kč, který se vyplatí.

Wysiwyg editor
psaní textů, vložení obrázku atd., já používám TinyMCE PRO podívejte se na mypresta.eu. Já ho kupoval asi za 500,- Kč. Tento editor je minimálně o galaxii někde jinde než standartní editor v prestashopu.

Velmi dobrým modulem od tohoto autora je Pretty clean URLs, nebudete mít adresu u produktů s číslem.

Nabízí i moduly zadarmo já používám Facebook comments.
Nespornou výhodou je, že si za pár €ček prodloužíte licenci.

Prestashop - Editor Mypresta.eu

Google analytics + Google site map
tady se nemá cenu rozepisovat – nutnost pokud chcete něco prodat

Prestashop - Google

České speciality
dobírka, zbozi.cz, heureka, google nákupy, a další
Trošku jsem si naběhl než jsem našel kvalitní a spolehlivou firmu.


PS MODULY – Dominik Shaim – NEDOPORUČUJI

Po zkušenostech s výše uvedeným jsem již vybíral velmi pečlivě.


Prestashop moduly na Valašinci – David Mrózek

David Mrozek - Moduly na Valašinci


Uvedu příklad, jeden z mnoha, dnes je sobota, zaslal jsem dotaz, že mám nějakou chybu v šabloně, za hodinu bylo vše opraveno, tomu říkám služby – jednalo se o modul GDPR. Celkové musím hodnotit služby a přístup pana Mrózka velmi kladně a mohu jedině DOPORUČIT.

Všechny české speciality včetně GDPR modulu jsem zakoupil u něj a jsem velmi spokojen.

odkaz zde

David Mrozek - Dobírka  David Mrozek - Heureka  David Mrozek - Zbožío zaklínadle jménem SEO v příštím článku - není to žádná věda

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i vašim známým!
Napište komentář
Zanech odpověď
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Nabídka

Nastavení

Vytvořte si účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se